Sprawy rodzinne Poznań – Adwokat Oźminkowski

Kompleksowo, fachowo, skutecznie, zawsze z troską o najlepszy interes Klienta – Kancelaria Adwokacka Marcina Oźminkowskiego specjalizuje się w udzielaniu pomocy prawnej w zakresie spraw rodzinnych. Prawo rodzinne to dział prawa cywilnego, który dotyczy majątkowych i niemajątkowych stosunków między członkami rodziny. Opiera się na Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, przepisach kodeksu cywilnego oraz ustawach szczegółowych. Sprawy rodzinne najczęściej dotykają kwestii bolesnych, tj. rozwody, separacje, alimenty, władza rodzicielska, ubezwłasnowolnienia, podział majątku, przestępstwa przeciwko rodzinie. Dlatego też ważne jest, by mieć wsparcie rzetelnej i bezstronnej osoby, która wyjaśni położenie oraz przedstawi wszechstronną analizę dostępnych rozwiązań. Jeśli potrzebujesz doświadczonego adwokata od spraw rodzinnych, zadzwoń, by umówić się na wstępną konsultację.

Kontakt

Kancelaria Adwokacka
Marcin Oźminkowski
ul. Nowowiejskiego 25/3, 61-732 Poznań

Telefon:
+48 61 853 31 86
+48 61 853 31 89
+48 604 402 620

E-mail:
marcin.ozminkowski@ozminkowski.pl
kancelaria@ozminkowski.pl

Sprawy rodzinne – kiedy potrzebna jest pomoc adwokata?

W obliczu rozwodu bądź separacji, konieczności określenia zasad władzy rodzicielskiej, ustalenia ojcostwa dziecka pozamałżeńskiego, większość osób czuje się zagubiona. W takiej sytuacji pomoc doświadczonego prawnika jest nieodzowna. Rozumiejąc delikatną specyfikę sytuacji oraz położenie naszych klientów, uważamy, że najbardziej efektywną pomocą jest umożliwienie klientowi, by skorzystał z przepisów prawa w taki sposób, by zabezpieczyć w jak najlepszym stopniu własne interesy. Tłumaczymy literę prawa na zrozumiały dla klienta język, aby miał świadomość wszelkich możliwych scenariuszy.

Adwokat Poznań – sprawy rodzinne – zakres usług

Nasza Kancelaria Adwokacka reprezentuje klientów w toku prowadzonych postępowań w sądach wszystkich instancji, zajmuje się przygotowaniem wszelakich pism procesowych i opinii prawnych, udziela kompleksowych porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Podejmujemy się również mediacji i negocjacji, które nierzadko prowadzą do zakończenia sprawy przed wniesieniem jej do sądu. Reprezentujemy naszych klientów w postępowaniach egzekucyjnych. Niesiemy profesjonalną pomoc na każdym etapie – od przygotowania do sprawy, poprzez reprezentowanie przed kolejnymi instancjami, po pomoc przy egzekucji. Współpracujemy z kancelarią notarialną i komornikami, by zapewnić kompleksową obsługę oraz wsparcie.

Adwokat sprawy rodzinne Poznań – typy spraw

Spectrum spraw rodzinnych, w których nasza Kancelaria ma doświadczenie jest bardzo szerokie. Pomagamy w następujących sytuacjach:

  • Rozwód i separacja – postępowania rozwodowe należą do najczęstszych spraw z zakresu prawa rodzinnego. Udzielamy porad prawnych w sprawach o rozwód i separację, opracowujemy strategię działania w oparciu o analizę prawną i faktyczną i podejmujemy się reprezentowania klientów przed sądem. Przygotowujemy pozwy oraz pisma procesowe. Prowadzimy sprawy rozwodowe z orzekaniem o winie lub bez orzekania o winie, a w ramach tych postępowań regulujemy także wszystkie kwestie dotyczące władzy rodzicielskiej, miejsca zamieszkania małoletnich dzieci, kontaktów rodziców z dziećmi i alimentów.
  • Alimenty – oferujemy wsparcie w sprawach o alimenty, udzielamy porad prawnych, przygotowujemy pozwy i pisma procesowe. Zajmujemy się między innymi sprawami o zasądzenie alimentów, o podwyższenie alimentów, o obniżenie alimentów, o zwrot niesłusznie wyegzekwowanych alimentów oraz sprawami dotyczącymi wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego. Pomagamy w sporządzaniu zestawienia kosztów utrzymania oraz gromadzeniu niezbędnych dowodów. Służymy wsparciem podczas mediacji oraz przy egzekucji alimentów.
  • Władza rodzicielska, ograniczenie praw rodzicielskich, kontakty z dzieckiem – w niektórych przypadkach władza rodzicielska może być ograniczona lub zawieszona. Specjalizujemy się w sprawach o pozbawienie, ograniczenie, zawieszenie władzy rodzicielskiej, uznanie dziecka, przysposobienie dziecka, zaprzeczenie ojcostwa lub macierzyństwa, ustalenie kontaktów dziecka z rodzicami, o uprowadzenie rodzicielskie, ustalenie miejsca pobytu dziecka, zezwolenie na zarządzanie majątkiem nieletniego. Przygotowujemy pisma i pozwy do sądów kolejnych instancji, udzielamy kompleksowych porad, uzgadniamy strategie działania.
  • Sprawy majątkowe, w tym podział majątku małżeńskiego – przygotowujemy wnioski oraz pisma procesowe w sprawach podziału majątku wspólnego, ustalamy składniki majątku wspólnego, doradzamy w kwestiach rozdzielności majątkowej (majątkowa umowa małżeńska/intercyza), wzajemnych rozliczeń małżonków. Zajmujemy się także sprawami związanymi z wzajemnymi rozliczeniami osób pozostających w konkubinacie.
  • Inne sprawy rodzinne – doradzamy w kwestiach związanych z adopcją, reprezentujemy klientów w sprawach karnych dotyczących spraw rodzinnych, prowadzimy sprawy związane z ubezwłasnowolnieniem. Jeżeli występuje problem nieopisany powyżej, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią, byśmy mogli powiedzieć, w jakim zakresie będziemy mogli pomóc.

Ile kosztuje adwokat od spraw rodzinnych w Poznaniu?

Wynajęcie adwokata wiąże się z kosztami. Staramy się, by cena naszych usług była możliwie jak najbardziej przystępna. Jednocześnie gwarantujemy, że pobierane wynagrodzenie jest w pełni adekwatne do jakości usług oraz zaangażowania naszego zespołu. Podczas pierwszej wizyty staramy się jak najlepiej oszacować całościowy koszt prowadzenia sprawy. Naszą misją jest również możliwe szerokie uświadamianie osób w zakresie ich praw, dlatego też równolegle zapewniamy bezpłatny dostęp do wiedzy poprzez nasz blog prawniczy. Tu znajduje się m.in. tekst o tym, kiedy sąd może pozbawić rodzica władzy rodzicielskiej.

Sprawy rodzinne Poznań – Kancelaria Adwokacka Marcina Oźminkowskiego

Mamy świadomość, że nasza praca ma znaczący wpływ na bieżącą oraz przyszłą sytuację życiową klientów, dlatego każdą sprawę staramy się zakończyć z sukcesem. Możemy poszczycić się wieloma wygranymi procesami w sądach wszystkich instancji. W oparciu o zdobyte na salach sądowych doświadczenie, zawsze informujemy klientów o ryzyku i szansach związanych z przebiegiem procesu. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo i indywidualnie, bo wiemy, że nie ma dwóch identycznych sytuacji. Jeśli potrzebują Państwo pomocy profesjonalnego i doświadczonego prawnika w sprawach rodzinnych, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub odwiedzenia naszej Kancelarii (ul. Nowowiejskiego 25/3, Poznań). Jesteśmy po to, by znaleźć najlepsze wyjście z każdej sytuacji!

Adwokat sprawy rodzinne Poznań – obługiwane obszary

Antoninek, Chartowo, Dębiec, Fabianowo, Garaszewo, Główna, Głuszyna, Górczyn, Grunwald Południe, Grunwald Północ, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Kobylepole, Komandoria, Kotowo, Krzesinki, Krzesiny, Krzyżowniki-Smochowice, Kwiatowe, Ławica, Maltańskie, Marlewo, Minikowo, Morasko-Radojewo, Naramowice, Nowe Miasto, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Wschód, Ogrody, Ostrów Tumski, Piątkowo, Podolany, Pokrzywno, Pomet, Rataje, Sołacz, Spławie, Stare Miasto, Stare Winogrady, Starołęka, Stary Grunwald, Strzeszyn, Szczepankowo, Śródka, Łazarz, Świerczewo, Umultowo, Warszawskie, Wilda, Winiary, Wola, Zawady, Zieliniec, Żegrze.

Adwokat sprawy rodzinne Poznań Wielkopolskie – obługiwane miasta

Białęgi, Biedrusko, Borzątew, Brzebienisko, Buk, Bydgoszcz, Chludowo, Chodzież, Czarne Piątkowo, Czarnków, Czempiń, Czerwonak, Dominowo, Dopiewo, Duszniki, Gdańsk, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grodzisk Wielkopolski, Gruszczyn, Gądki, Jarocin, Kalisz, Kicin, Kiszkowo, Kobylnica, Komorniki, Konin, Kostrzyn, Koszalin, Koziegłowy, Koło, Kołobrzeg, Kościan, Kraków, Kórnik, Kępno, Kłecko, Lednogóra, Legnica, Leszno, Luboń, Łódź, Międzychód, Mosina, Murowana Goślina, Nekla, Niepruszewo, Nowy Tomyśl, Oborniki, Ostrów Wielkopolski, Pecna, Piła, Płock, Pniewy, Pobiedziska, Porażyn, Poznań, Przeźmierowo, Puszczykowo, Rakoniewice, Rawicz, Rogoźno, Rokietnica, Sławica, Słupca, Stęszew, Suchy Las, Sulęcinek, Swadzim, Swarzędz, Szamotuły, Szczodrochowo, Śrem, Środa Wielkopolska, Tarnowo Podgórne, Toruń, Trzcianka, Trzebnica, Warszawa, Wągrowiec, Włocławek, Wolsztyn, Wrocław, Wronki, Września, Zalasewo, Zaniemyśl, Zielona Góra.