Prawo pracy Poznań – Adwokat Oźminkowski

Kodeks pracy obejmuje szereg przepisów, do których przestrzegania są zobligowani zarówno pracodawcy, jak i pracownicy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę (niezależnie od wymiaru etatu). Zawiłości obowiązujących  regulacji sprawiają, że na polu tym dochodzi do licznych sporów. Konflikty interesów najczęściej wywołują duże emocje. W takim przypadku nieoceniona jest pomoc adwokata, specjalizującego się w prawie pracy, który objaśni Klientowi zapisy norm, odnoszących się do jego sytuacji i podpowie najkorzystniejsze rozwiązania.

Adwokat Marcin Oźminowski z Poznania zapewnia pomoc z zakresu prawa pracy. Obejmuje ona kompleksową analizę sprawy, porady prawne oraz wsparcie w polubownym lub sądowym rozwiązaniu zaistniałego konfliktu. W naszej kancelarii każdy Klient otrzymuje wsparcie na wielu płaszczyznach, odnoszących się do przepisów uregulowanych w kodeksie pracy. Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne mogą znaleźć pewność, że ich sprawa trafiła w ręce doświadczonych profesjonalistów, którzy pomogą dobrać najkorzystniejsze możliwe rozwiązanie.

Kontakt

Kancelaria Adwokacka
Marcin Oźminkowski
ul. Libelta 12/1,
61-706 Poznań

Telefon:
+48 61 853 31 86
+48 604 402 620

E-mail:
marcin.ozminkowski@ozminkowski.pl
kancelaria@ozminkowski.pl

Czym jest prawo pracy?

Prawo pracy to zespół przepisów, które regulują stosunki pracy (na linii pracodawca – pracownik) oraz prawa i obowiązki obu tych stron. Kodek pracy odnosi się także do organizacji jednostek jako pracodawców, organizowania się pracowników (związków zawodowych) oraz sporów zbiorowych.

Przepisy definiują:

 • pracownik – osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę,
 • pracodawca – jednostka organizacyjna (może posiadać osobowość prawną, ale nie musi) lub osoba fizyczna zatrudniająca co najmniej jednego pracownika.

Kodeks pracy zapewnia każdemu prawo do podjęcia zatrudnienia, swobodę w nawiązywaniu stosunków pracy, wolność pracy oraz prawo do godziwego wynagrodzenia za świadczoną pracę.

Warto podkreślić, że w praktyce prawo pracy dotyka większość obywateli. Z umów o pracę wynika jednak wiele roszczeń i sporów pomiędzy zatrudnianymi, a zatrudniającymi, ponieważ na tej płaszczyźnie, w dużym stopniu, dochodzi do konfliktu interesów.

Adwokat prawo pracy Poznań – zakres oferty

Nasza kancelaria adwokacka w Poznaniu zapewnia porady prawne w pełnym zakresie, które mają na celu wsparcie pracowników oraz pracodawców w egzekwowaniu swoich praw oraz pozwalające prawidłowo dopełniać obowiązków regulowanych przez Kodeks pracy.

Prawo pracy – pomoc dla pracowników

Adwokat z kancelarii w Poznaniu udziela porad z zakresu prawa pracy, analizuje i opiniuje umowy, a także reprezentuje Klientów przed pracodawcą  oraz w toku postępowań sądowych.

Zakres usług kancelarii obejmuje m.in.:

 • pozwy o ustalenie istnienia stosunku pracy,
 • analizę podpisywanych umów o pracę (w tym umów o zakazie konkurencji, odpowiedzialności materialnej czy zachowaniu poufności powierzanych informacji),
 • zapłatę zaległego wynagrodzenia,
 • zapłatę za godziny nadliczbowe,
 • mobbing w pracy,
 • odprawy pracownicze,
 • odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę,
 • przywrócenie do pracy,
 • odszkodowania za wypadki w miejscu pracy,
 • odszkodowania za nieuzasadnione (niezgodne z przepisami) rozwiązanie stosunku pracy,
 • prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców,
 • prawa w pracy kobiet w ciąży,
 • postępowania emerytalne i rentowe prowadzone przed ZUS lub Sądem Pracy.

Prawo pracy – pomoc dla pracodawców

Zakres usług kancelarii obejmuje m.in.:

 • sporządzanie i opiniowanie umów (umowy o pracę, umowy o odpowiedzialności materialnej, umowy o zakazie konkurencji, umowy o poufności danych, umowy o przekazaniu praw autorskich, kontrakty menadżerskie itp.),
 • przygotowanie i opiniowanie wewnętrznych regulaminów (regulaminy pracy, regulaminy wynagrodzeń, kodeksy korporacyjne),
 • sporządzanie dokumentacji pracowniczej,
 • audyty istniejącej dokumentacji pracowniczej,
 • porady z zakresu praw i obowiązków pracowników oraz pracodawców,
 • mediacje,
 • sprawy związane ze zwolnieniami grupowymi i pozwami zbiorowymi,
 • reprezentowanie pracodawców przed organami administracji państwowej,
 • reprezentowanie pracodawców w sprawach sądowych z zakresu prawa pracy.

Prawo pracy - Adwokat Poznań

Adwokat Marcin Oźminkowski zapewnia kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa pracy. Kancelaria gwarantuje fachowe wsparcie dla pracowników oraz pracodawców. Prawnicy udzielają porad prawnych, analizują, opiniują i sporządzają umowy oraz inną dokumentację, biorą udział w mediacjach pomiędzy skonfliktowanymi stronami. Zawsze dążymy do polubownego rozwiązywania sporów, a gdy nie jest to możliwe, nasz adwokat kieruje sprawę do sądu i reprezentuje Klienta w toku postępowania (przed sądami wszystkich instancji).

Jeżeli poszukują Państwa adwokata, przed którym zawiłości kodeksu pracy nie mają najmniejszych tajemnic, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią w Poznaniu.

Adwokat prawo pracy Poznań – obługiwane obszary

Antoninek, Chartowo, Dębiec, Fabianowo, Garaszewo, Główna, Głuszyna, Górczyn, Grunwald Południe, Grunwald Północ, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Kobylepole, Komandoria, Kotowo, Krzesinki, Krzesiny, Krzyżowniki-Smochowice, Kwiatowe, Ławica, Maltańskie, Marlewo, Minikowo, Morasko-Radojewo, Naramowice, Nowe Miasto, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Wschód, Ogrody, Ostrów Tumski, Piątkowo, Podolany, Pokrzywno, Pomet, Rataje, Sołacz, Spławie, Stare Miasto, Stare Winogrady, Starołęka, Stary Grunwald, Strzeszyn, Szczepankowo, Śródka, Łazarz, Świerczewo, Umultowo, Warszawskie, Wilda, Winiary, Wola, Zawady, Zieliniec, Żegrze.

Adwokat prawo pracy Poznań Wielkopolskie – obługiwane miasta

Białęgi, Biedrusko, Borzątew, Brzebienisko, Buk, Bydgoszcz, Chludowo, Chodzież, Czarne Piątkowo, Czarnków, Czempiń, Czerwonak, Dominowo, Dopiewo, Duszniki, Gdańsk, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grodzisk Wielkopolski, Gruszczyn, Gądki, Jarocin, Kalisz, Kicin, Kiszkowo, Kobylnica, Komorniki, Konin, Kostrzyn, Koszalin, Koziegłowy, Koło, Kołobrzeg, Kościan, Kraków, Kórnik, Kępno, Kłecko, Lednogóra, Legnica, Leszno, Luboń, Łódź, Międzychód, Mosina, Murowana Goślina, Nekla, Niepruszewo, Nowy Tomyśl, Oborniki, Ostrów Wielkopolski, Pecna, Piła, Płock, Pniewy, Pobiedziska, Porażyn, Poznań, Przeźmierowo, Puszczykowo, Rakoniewice, Rawicz, Rogoźno, Rokietnica, Sławica, Słupca, Stęszew, Suchy Las, Sulęcinek, Swadzim, Swarzędz, Szamotuły, Szczodrochowo, Śrem, Środa Wielkopolska, Tarnowo Podgórne, Toruń, Trzcianka, Trzebnica, Warszawa, Wągrowiec, Włocławek, Wolsztyn, Wrocław, Wronki, Września, Zalasewo, Zaniemyśl, Zielona Góra.